menu >

Kierunek dietetyka - praktyki studenckie

Niezwykle atrakcyjne praktyki studenckie na kierunku Dietetyka

w Klinice - Sanatorium „Pod Tężniami”  w Ciechocinku

Adres Kliniki - Sanatorium: ul. Warzelniana 7     87-200  Ciechocinek

 

Warunki zapisania się na praktyki studenckie:

Praktyki powinny trwać minimum 2 tygodnie ale może być również dłużej .

Poniżej podajemy terminy praktyk. Termin  rozpoczęcia praktyki jest stały i nie podlega zmianie, natomiast termin zakończenia może zostać przedłużony na kolejne tygodnie.

Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.  

Zapisy na praktyki:  na adres mailowy: dcedrowska@wszuie.pl  (studia licencjackie). Po otrzymaniu zgłoszenia student zostanie wpisany na listę chętnych do odbycia praktyki w Ciechocinku.              

Potwierdzenie praktyki nastąpi drogą mailową  po otrzymaniu potwierdzenia od Sanatorium, które te praktyki organizuje.  Zapisy na praktyki od 01 kwietnia 2019 do 30 maja 2019 r. 

Koniecznie należy się ubezpieczyć od odpowiedzialności (OC) chroni to przed konsekwencjami w razie uszkodzenia sprzętu.

Noclegi można także zarezerwować u sióstr Honoratek  telefon 54 283 48 86  koszt około 70 zł za nocleg – bez wyżywienia

Na praktykę należy zabrać dzienniczek praktyk, umowę w 2 egz. i skierowanie na praktyki  dostępne na stronie internetowej w zakładce Dietetyka - praktyki lub w pok. 103 (Biblioteka).

 Dzienniczek wypełniamy codziennie opisując wykonywane w danym dniu obowiązki . Po zakończeniu praktyki na ostatniej stronie dzienniczki opiekun praktyk ze strony Sanatorium  jest zobowiązany  wpisać opinię i wystawić ocenę , a następnie wstawić pieczątkę firmową i podpis.

W razie bardziej szczegółowych pytań dotyczących praktyki można się kontaktować z Kliniką – Sanatorium „Pod Tężniami” Tel. 544 167 029.

 

Terminy 2 tygodniowych praktyk:

01.07 – 14.07.2019 ,  15.07 – 28.07.2019,  29.07 – 11.08.2019,  12.08 – 25.08.2019,         

 

Ciechocinek i  Klinika - Sanatorium „Pod Tężniami”

Ciechocinek ( woj.kujawsko-pomorskie)  jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście właściwie nie ma przemysłu, znajdują się tu. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje,   Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków,. Co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych   Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W tym celu stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, , balneoterapie (fizykoterapia, )klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże.

Sanatorium Pod Tężniami działa nieprzerwanie od 35 lat i może się poszczycić wieloma certyfikatami świadczącymi o wysokiej jakości świadczonych usług. Cieszy się m.in. rekomendacją Polskiego Zrzeszenia Hoteli, posiada także certyfikaty Zarządzania jakością ISO 9001 i Certyfikat Bezpieczeństwa Żywności  ISO 22000.

Studenci Dietetyki, którzy będą chcieli odbyć praktyki studenckie w Sanatorium Pod Tężniami będą mieli okazje zapoznać się zasadami i dokumentacją oraz praktyczną realizacja systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności oraz przygotowywania i serwowanych potraw zgodnie z potrzebami poszczególnych kuracjuszy Sanatorium.

Sanatorium prowadzi usługi w zakresie leczenia i rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej , reumatologicznej terapii manualnych, posiada gabinet porad dietetycznych  a także gabinet urody oraz Wellness i Spa.

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu
ul. Brzeźnicka 3, 60-133 Poznań tel. 61 655 85 85, fax 61 655 85 70
realizacja: Studio Fabryka, strony internetowe