Biblioteka – organizacja pracy w w lipcu i sierpniu

Dodano: 25.08.2020

Biblioteka na czas miesięcy letnich zawiesza możliwość wypożyczania książek – apelujemy o zwroty dotychczasowych wypożyczeń.

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15

oraz: 4 lipca (sobota) w godzinach 9-15 i 5 lipca (niedziela) w godzinach 9-14.

PRZERWA WAKACYJNA: 20.07 – 14.08 br.

Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: w budynku Uczelni obowiązuje noszenie maseczek; na każdym piętrze jest możliwość dezynfekowania rąk. Przy recepcji każda osoba poddaje się pomiarowi temperatury ciała, temperatura nie może przekraczać 37,5˚C.

Kontakt do nas:

Tel: 61 655 85 76

E-mail:

biblioteka@wszuie.pl

dcedrowska@wszuie.pl

Jak będzie funkcjonować biblioteka w czasie zagrożenia epidemicznego?

 1. Biblioteka uruchamia tylko usługi wypożyczalni. Zawieszona zostaje możliwość korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych.
  2. Student, przebywając w pomieszczeniu biblioteki, musi mieć na sobie maseczkę i rękawiczki.
  3. Wejście „A” biblioteki (dotychczasowe główne): tu zwrócisz książkę.
  4. Wejście „B” biblioteki: tu wypożyczysz książkę.
  5. Zawieszona jest możliwość wolnego dostępu do półek. Student zarówno przy wejściu „A” i „B” będzie obsługiwany.
  6. Przy obu stanowiskach („A” i „B”) może stać tylko jedna osoba. Osoby oczekujące powinny zachować ok. 2-metrowy odstęp.

Co robisz, gdy chcesz oddać książkę?

Wchodzisz wejściem „A”. Podajesz przy stanowisku swoje imię i nazwisko. Bibliotekarz odhacza w systemie zwrot wypożyczeń. Sam odkładasz książki do wyznaczonego pojemnika. Bibliotekarz odnotowuje Twoje dane oraz godzinę odwiedzin.

Co robisz, gdy chcesz wypożyczyć książkę?

Wchodzisz wejściem „B”. Bibliotekarz odnotowuje Twoje imię i nazwisko oraz godzinę odwiedzin. Osobie dyżurującej zgłaszasz tytuł/tytuły dostępne w katalogu on-line. W razie potrzeby możliwe jest zamówienie skanu ze wskazanej pozycji. Po odnotowaniu wypożyczeń na Twoim koncie bibliotecznym otrzymujesz książki. Termin zwrotu wypożyczeń ustalany jest ze studentem, będzie on jednak krótszy niż regulaminowy.

Przy wejściu do Szkoły każdego użytkownika obowiązują określone zasady zachowania bezpieczeństwa na terenie budynku – prosimy o zapoznanie się z nimi i ich respektowanie (dostęp do instrukcji – link)

Wierzymy, że razem uda nam się przetrwać obecne trudności.