Działania Samorządu Studenckiego

Dodano: 20.12.2023

Jesteśmy, działamy.

 

Samorząd Studencki WSZUiE to grupa osób chętnych zmieniać studencką rzeczywistość.

 

Członkowie Rady Samorządu Studenckiego wraz z grupą osób zaangażowanych w życie Uczelni poświęcają swój czas dla innych.

W minionych miesiącach odbyło się szereg akcji, dzięki którym ukazujemy, że życie studentów wykracza poza obowiązkowe ramy nauczania. Odpowiadamy na realne potrzeby społeczeństwa, rozwijamy swoje zainteresowania i nawiązujemy wartościowe relacje.

 

Od października 2023 roku udało nam się przeprowadzić następujące wydarzenia:

 

  1. W dniach od 13 listopada do 3 grudnia dzięki zaangażowaniu naszego Samorządu Studenckiego w murach naszej uczelni odbyła się zbiórka na rzecz Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, wszyscy razem „Daliśmy drugie życie odzieży i zabawkom”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności uczelnianej dołożyliśmy swoją cegiełkę do szczęścia i uśmiechu wielu dzieci i rodzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w pomoc przy zbiórce. DZIĘKUJEMY!!:)

 

  1. Dnia 24 listopada 2023 roku odbyły się warsztaty z edukacji zdrowotnej przeprowadzone przez studentki kierunku Dietetyka WSZUiE wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Smakuj zdrowie – zdrowy styl życia, zdrowe żywienie, czyli jak dbać o zdrowie. Studentki przybliżyły uczniom elementy edukacji żywieniowej, zarówno w zakresie zaleceń zdrowego żywienia, kształtowania właściwych nawyków żywieniowych, walorów i zasadności zdrowego śniadania, jak i zwiększenia świadomości dotyczącej wpływu aktywności fizycznej i żywienia na zdrowie. Uczestnicy warsztatów uzyskali niezbędną wiedzę dotyczącą przede wszystkim zbilansowanej diety, dobranej indywidualnie do upodobań żywieniowych każdego ucznia oraz promocji zasad aktywnego stylu życia. W imieniu uczniów „Siódemki” dziękujemy Studentkom za cenne wskazówki przekazane naszym uczniom oraz za stworzenie niezwykle miłej atmosfery podczas warsztatów.

 

  1. W dniu 07 grudnia 2023 członkowie Samorządu Studenckiego zorganizowali spotkanie odnośnie programu wymiany kulturowej work & travel USA stworzonego przez Departament Stanu. Studenci mieli możliwość zapoznania się z zasadami dołączenia do programu oraz zapoznania się z ofertami pracy. Program ma na celu przybliżenie kultury amerykańskiej, rozwinięcie języka angielskiego oraz nabrania   pewności siebie. Spotkanie odbyło się przy zaproszeniu reprezentanta z grupy The Best Way, która zajmuje się pomocą w organizacji wyjazdów do USA.

 

  1. Dnia 15 grudnia 2023 roku z inicjatywy Samorządu Studenckiego w murach naszej uczelni odbyły się Świąteczne Warsztaty Manicure dla kobiet. Bardzo często brakuje nam czasu na zadbanie o siebie, dlatego też postanowiliśmy w ramach prezentu gwiazdkowego, podarować zaproszonym Paniom piękne paznokcie, chwilę relaksu i wytchnienia na Święta Bożego Narodzenia. Nasze studentki wykonały piękne manicure, obdarowując klientki po zabiegu ręcznie robionymi pierniczkami oraz oliwką do pielęgnacji paznokci. Udało nam się stworzyć piękny wieczór w świątecznej atmosferze.

 

  1. Dołączyliśmy do zbiórki pieniężnej dla TOZ MOGILNO. TOZ GRUPA INTERWENCYJNA MOGILNO działa od listopada 2021 roku.  Jest to organizacja non profit, a osoby działające w tej grupie wykonują to w czasie wolnym, oddając swoje serce i czas potrzebującym czworonogom. Odbierają zwierzęta w ramach interwencji ratując je z krytycznych warunków. Pomagają w szukaniu zagubionych pociech, a także dają schronienie tym zagubionym. Ratują zwierzęta, które zostały potrącone, czy zostawione na pastwę losu. Na Facebooku można śledzić ich działania i na bieżąco obserwować jak dużo dobra dają od siebie.

 

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wzajemną motywację do działań członkom Samorządu Studenckiego oraz wszystkim studentkom WSZUiE biorącym udział w naszych wydarzeniach.

 

Opiekun Samorządu Studenckiego WSZUiE

dr Grażyna Szmyt