Komunikat Uczelni w sprawie zajęć praktycznych realizowanych w strefie czerwonej

Dodano: 26.10.2020

Drodzy Studenci!

Rektor naszej Uczelni podtrzymał decyzję o kontynuowaniu zajęć praktycznych w budynku Uczelni, a uczynił to – tak jak i wtedy zapewnialiśmy – zgodnie z obowiązującą rektorów uczelni w Polsce podstawą prawną.

Dziś załączamy dodatkowe wyjaśnienia MNiSW, które – jak mamy nadzieję – całkowicie rozwieją wątpliwości części z Was w tej kwestii. Skrót z tej wykładni prawnej jest następujący i powtarzamy go niezmiennie, szczególnie jeśli chodzi o dwie podstawowe przesłanki:

– wciąż mogą być realizowane te zajęcia, które ze względu na swoją specyfikę, nie mogą być zrealizowane zdalnie;

– zajęcia prowadzone w uczelni nie są zgromadzeniami, imprezami, zebraniami czy spotkaniami w rozumieniu przepisów wskazanych w § 28 rozporządzenia Rady Ministrów.

Rozumiejąc niepokoje, od których pewnie żaden z nas obecnie nie jest wolny – apelujemy do Was z całej mocy, byśmy wszyscy respektowali zasady bezpieczeństwa sanitarnego. To, czy każdy z nas będzie czuł się bezpiecznie czy to na uczelni czy w komunikacji miejskiej, czy podczas zakupów zależy tylko i wyłącznie od odpowiedzialności, jaką każdy czuje w sobie. Na terenie Uczelni obowiązuje reżim sanitarny, który ma również służyć temu, by zminimalizować ryzyko zachorowań.

Szczegółowe wyjaśnienia z załączoną podstawą prawną w poniższym linku:
https://www.gov.pl/web/nauka/ograniczenie-prowadzenia-zajec-w-siedzibie-uczelni-w-zwiazku-z-covid-19