Warsztaty „Jak dbać o cerę w okresie dojrzewania.”

Dodano: 24.01.2024

Warsztaty „Jak dbać o cerę w okresie dojrzewania.”

W piątek, dnia 19 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu odbyły się warsztaty praktyczne dotyczące pielęgnacji ciała w okresie dojrzewania.

Warsztaty zorganizowała Pani Grażyna Szmyt, a poprowadziła z ramienia Samorządu Studenckiego WSZUiE Pani Kosmetolog Małgorzata Pomykała – Plesner.

Podczas prezentacji teoretycznej uczennice klas szóstych i ósmych poszerzyły swoją wiedzę z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej. Okres dojrzewania jest burzliwym momentem w życiu każdego człowieka. W tym okresie również skóra nastolatka przechodzi okres buntu. Pod wpływem zwiększonego wydzielania hormonów dochodzi do problemów ze skórą. Dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Cera młoda jest wymagająca. Kosmetyki stosowane przez nastolatków powinny być dobrze dobrane pod kątem potrzeb skóry oraz ukierunkowane na konkretne problemy cery młodej. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Podczas zajęć praktycznych Pani Kosmetolog zwróciła uwagę na prawidłową higienę i pielęgnację domową. Niezwykle cenne okazały się wskazówki i podpowiedzi dotyczące odpowiedniego dostosowania składników do poszczególnych rodzajów cery. Uczennice  samodzielnie wykonywały peelingi i maseczki z naturalnych produktów i składników.

Dziękuję Pani Małgorzacie Pomykała – Plesner za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie owocnych warsztatów dla uczniów „Siódemki” oraz wspaniałą atmosferę. Dla mnie jako organizatora był to duży ładunek wiedzy i inspiracji.

Opiekun Samorządu Studenckiego

dr Grażyna Szmyt