Wizyta w Klubie Seniora z inicjatywy Samorządu Studenckiego WSZUiE w Poznaniu

Dodano: 17.05.2023

W ostatnich latach byliśmy świadkami niesamowitego rozwoju w zakresie usług w gabinetach kosmetologicznych, nowe aktywne składniki, techniki zabiegowe i produkty. “Dlatego też pomysł o wizycie w Klubie Seniora, podczas jednego ze spotkań Samorządu, narodził się samoistnie”, – dzielą się nasze studentki. Nasze studentki doszły do wniosku, że Panie, które dotychczas nie miały szansy na bliższe zapoznanie się z nowinkami w świecie kosmetologii, powinny doświadczyć zabiegu jak w najlepszym salonie kosmetycznym!

W wyniku współpracy opiekuna Samorządu Studenckiego, Pani Grażyny Szmyt, oraz opiekuna Klubu Seniora, Pani Jolanty Podgórnej, udało się zorganizować spotkanie, podczas którego nasze studentki pierwszego roku Kosmetologii, wykonały zabieg złuszczający, wygładzający, relaksujący i odżywczy dla dłoni.

Z takimi odczuciami wspominają ten dzień nasze studentki: “Wchodząc do salki Parafialnego Klubu Seniora czułyśmy się podekscytowane i rozradowane, ale jednocześnie delikatnie zestresowane przebiegiem spotkania. Cały stres minął, gdy ujrzałyśmy po raz pierwszy miłe twarze starszych Pań, na których gościł szeroki uśmiech. Przeszłyśmy do przygotowań naszych stanowisk pracy. Przy rozkładaniu potrzebnych nam materiałów oraz produktów, nie umknęły naszej uwadze zainteresowane i szczęśliwe spojrzenia kobiet, które napędzały nas jeszcze bardziej do działania. Stanowiska już czekały, jednak przed tym oficjalnie się przywitałyśmy i przedstawiłyśmy przebieg zabiegu, co zostało zakończone wspólną modlitwą. Zasiedliśmy do stołów na których czekały gorące napoje oraz ciasta. Po poczęstunku nadszedł czas na naszą przyjemną pracę. Dla każdej z nas przypadła jedna starsza Pani, zaczęłyśmy zabieg od delikatnego peelingu który złuszczył zrogowaciały naskórek, następnie przeszłyśmy do masażu dłoni, który był wykonywany na oliwce. Masaż świetnie zadziałał na Panie, czuły się zrelaksowane i zadbane. Dla większego nawilżenia nałożyłyśmy maskę, a następnie krem. W czasie wykonywania zabiegu byłyśmy bardzo wzruszone, widziałyśmy piękne uśmiechy i szczęście w oczach Kobiet. Przyjemnością było rozmawiać z seniorkami, które dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami, wierzyły w nas i nasze możliwości, otworzyły się przed nami co dało poczucie ciepła i przyjaźni”.

Po zakończeniu zabiegu nasze studentki podziękowały i wręczyły prezenty. Towarzyszyło temu wiele pięknych emocji, a przepływająca radość gościła we wszystkich uczestnikach spotkania.

“Ten dzień zostanie z nami na długo, cieszymy się że mogłyśmy sprawić tyle radości, a Panie mogły się poczuć jeszcze piękniejsze. Miałyśmy okazję zdobyć nowe doświadczenia uszczęśliwiając kobiety i wiemy, że zdecydowanie na jednym spotkaniu się nie skończy” – dodają studentki.

Oto komentarze Pań uczestniczących w zabiegu, które szczególnie poruszyły sercan przedstawicielek Samorządu Studenckiego:

“Życzę Ci dużo sukcesów w życiu, dziękuję że mogłam poczuć się zadbana.”

“Przypominasz mi moją wnuczkę, dziękuję.”

“Cieszymy się, że nas odwiedziłyście i sprawiacie uśmiech na naszych twarzach.”

“Umiliłyście nam dzisiaj wieczór. Dzięki wam poczułyśmy się lepiej.”

“Nieważne w jakim wieku jest kobieta powinna o siebie dbać, żeby czuć się ze sobą dobrze, dziękuję”

„Miło z kimś porozmawiać bo czasami przez 4 dni nie ma się do kogo odezwać”

„Zrobiła mi Pani najlepszy prezent na urodziny jaki mogłam dostać, miałam z kim spędzić czas”

„Wymieńmy się numerami telefonu!”

„Będę się za Ciebie codziennie modlić!”

„Nigdy wcześniej nie miałam możliwości zadbania o swoje dłonie, mam ogromną rodzinę, cały czas zajmowałam się dziećmi i wnukami”

„Jestem wzruszona, obowiązkowo po powrocie do domu muszę zadzwonić do swojej córki i się pochwalić!”