Wywiad z Pauliną Grzelkiewicz – studentką dietetyki.

Dodano: 01.06.2022

Poznajcie Paulinę Grzelkiewicz, studentkę dietetyki w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. 🍎 Nasza studenta jest czynną kajakarką 🚣‍♀️, która na swoim koncie ma wiele zdobytych medali. W ostatnim czasie Paulina otrzymała nagrodę powiatu poznańskiego za wyniki sportowe w 2021 roku: https://www.facebook.com/powiatpoznanski/videos/696986251537372
Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w przygotowaniach do zawodów Pauliny. Po skończonym treningu zaprosiliśmy studentkę do krótkiej rozmowy i zdjęć. 😊
▪️ Paulino, studiujesz zaocznie dietetykę – jak godzisz treningi i zawody z nauką?
Czasem ciężko to pogodzić. Najcięższy okres dla mnie to czerwiec, kiedy zaczyna się sesja letnia, a ja jestem w trakcie sezonu. Zawody zawsze mam w weekend i często muszę opuszczać zajęcia na uczelni oraz egzaminy, ale na szczęście wykładowcy po kilku latach znają moją sytuację i pozwalają mi zdawać w innym terminie.
▪️ Ile lat już trenujesz kajakarstwo?
W kajakarstwie siedzę już od prawie 12 lat, ale 7 lat temu przeniosłam się na kanadyjki, czyli wiosłowanie po jednej stronie.
▪️ Dlaczego właśnie dietetyka?
Wybrałam dietetykę, bo już w liceum interesowałam się żywieniem okołotreningowym i szukałam sposobu na to, jak móc lepiej pływać, ale wtedy nie myślałam o tym jeszcze poważnie w kontekście przyszłości i trochę się bałam czy dam radę, bo jednak jest to ciężki kierunek, dopiero mój trener klubowy przekonał mnie, abym spróbowała.
▪️ Planujesz połączyć zawód dietetyka z kajakarstwem?
Tak, planuje to połączyć. Zdaję sobie sprawę, że sport wyczynowy to tylko kawałek mojego życia i wiecznie trenować nie będę, ale chciałabym, aby kajakarstwo było obecne jak najdłużej w moim życiu i wiem, że dzięki pracy ze sportowcami jako dietetyk tak właśnie może być. Będąc na obozach, często widzę, że nawet kajakarze i kanadyjkarze reprezentujący wysoki poziom sportowy nie zdają sobie sprawy, że błędy żywieniowe, jakie popełniają, mogą mieć wpływ na jakość ich treningu, co później przenosi się na zawody.