Kosmetologia – I Stopnia


Kosmetologia: studia pierwszego stopnia

Trzyletnie studia licencjackie – forma stacjonarna i niestacjonarna

Celem kształcenia jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów, edukatorów zdrowia i urody, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych i paramedycznych do: wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i wszystkie rodzaje cery z wykorzystaniem kosmetyków i aparatury najnowszej generacji, współpracy z lekarzami dermatologami w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, współpracy z lekarzami chirurgami medycyny estetycznej. Absolwenci Uczelni znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, firmach produkujących kosmetyki, a także samodzielnie prowadzą własny gabinet oferując w nim pełny zakres usług kosmetologicznych poprawiając zdrowie i piękno skóry jak i samopoczucie psychiczne.

W trakcie studiów (po drugim roku) studenci wybierają jedną z trzech specjalności. Program specjalności realizowany jest na 3 roku studiów.

Zajęcia odbywają się hybrydowo tzn. wykłady on-line, ćwiczenia stacjonarnie w uczelni lub laboratoriach/gabinetach i innych miejscach, z którymi współpracujemy!

Specjalności:

  • Podologia
  • Beauty Manager
  • Kosmetologia lecznicza

Co nas wyróżnia?

  • System blokowy zajęć – przedmioty praktyczne podzielone są na bloki tematyczne. Dzięki temu każde zagadnienie jest prowadzone przez specjalistę w danej dziedzinie, a studenci w trakcie studiów mają możliwość poznania metod pracy i skorzystania z praktycznego doświadczenia wielu różnych kosmetologów i specjalistów.
  • Zajęcia praktyczne realizowane na osobach spoza uczelni – studenci w ramach zajęć zabiegi praktyczne wykonują nie tylko na sobie nawzajem, ale również na modelach z zewnątrz. Dzięki temu studenci już w trakcie studiów mają możliwość zapoznania się z metodyką pracy z klientami w różnym wieku, z różnymi rodzajami cer czy też z rozmaitymi schorzeniami i defektami skórnymi;
  • Wykładowcy – praktycy – zajęcia prowadzone są przez ekspertów – kosmetologów, lekarzy dermatologów, praktyków, specjalistów w swoich zawodach.

 

KOSMETOLOGIA LECZNICZA:

CEL STUDIÓW: Celem studiów jest kształcenie profesjonalistów operujących na pograniczu wiedzy kosmetologicznej, dermatologicznej i medycznej. Studenci, którzy wybiorą tę specjalność, poznają zabiegi kosmetyczne, lecznicze i wspomagające leczenie wybranych defektów skórnych. Studenci nabędą również umiejętność dobierania i łączenia zabiegów kosmetycznych oraz kosmetyków w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Celem tej specjalności jest także przekazaniem studentom wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu terapii schorzeń i defektów skóry przy wykorzystaniu holistycznego podejścia do klienta.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w trzech zasadniczych obszarach:

  1. Techniki diagnostyczne skóry przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury diagnostycznej (m.in. dermatoskop, iluminator naczyń, mikrokamery, analizator skóry i inne).
  2. Kosmetologia lecznicza – poznanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych wykonywanych w celu wspomagania leczenia różnych schorzeń i defektów skóry (np. trądzik, blizny, przebarwienia i wiele innych), pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, a także umiejętnego łączenia różnych terapii, zabiegów i kosmetyków w celu uzyskania najlepszych efektów.
  3. Holistyczne podejście do klienta – współpraca z dietetykiem, fizjoterapeutą, lekarzem, podologiem, trychologiem i specjalistami z innych dziedzin w celu umocnienia pozycji kosmetologa na rynku pracy. Nabycie wiedzy na temat wpływu diety, suplementacji, trybu życia na urodę i zdrowie.

Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – praktyków, którzy będą dysponować odpowiednimi umiejętnościami praktycznymi i użytecznymi kompetencjami, pozwalającymi odnaleźć się na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.

 

BEAUTY MANAGER:

CEL STUDIÓW: Student zostanie zapoznany z nowoczesnymi metodami zarządzania i nabędzie umiejętności niezbędne w pracy beauty managera. Student pozna zasady marketingu i promocji marek w branży beauty, które będzie wykorzystywać w celu zdobywania nowych klientów i zwiększania sprzedaży. Zdobędzie także kompetencje niezbędne w zarządzaniu zespołem. Student dowie się także, jak stosować techniki sprzedaży i jak prowadzić negocjacje biznesowe. Ponadto student uzyska umiejętności praktyczne do wykonywania najpopularniejszych procedur zabiegowych.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w trzech zasadniczych obszarach:

  1. Kompetencje managera w branży beauty – nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej obejmującej swym zakresem zagadnienia z zakresu bycia liderem, kierowania zespołem, obsługi i rozwijania relacji z klientem,
  2. Nowoczesna kosmetologia – poznanie zabiegów, aparatury i kosmetyków z nowoczesnej kosmetologii, nabycie umiejętności wykonywania najpopularniejszych procedur wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach SPA.
  3. Marketing w branży beauty – nabycie umiejętności samodzielnego prowadzenia skutecznych kampanii promocyjnych w social media, budowanie marki osobistej i wizerunku firmy, zapoznanie z technikami sprzedaży i negocjacji w biznesie.

 Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – managerów, gotowych do zarządzania biznesem w branży beauty w realiach nieustannie zmieniającego się rynku pracy.

 

PODOLOGIA PRAKTYCZNA:

CEL STUDIÓW: Studenci, którzy wybiorą tę specjalność nabędą specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu diagnostyki i wspomagania leczenia schorzeń i defektów w obrębie stóp i paznokci. Celem tej specjalności jest także umożliwienie studentom kompleksowego podejścia do pacjenta podologicznego poprzez przekazanie wiedzy z zakresu dermatologii, fizjoterapii, ortopedii czy diabetologii.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w trzech zasadniczych obszarach:

  1. Diagnostyka i aparatura – praktyczne zapoznanie z narzędziami i aparaturą wykorzystywaną w pracy podologa (m.in. podoskop, plantokonturograf); poznanie zasad szczegółowej diagnostyki stóp, postawy ciała i biomechaniki chodu;
  2. Pracownia podologii praktycznej – poznanie zabiegów wykonywanych w przypadku defektów, deformacji i chorób w obrębie stóp i paznokci (np. modzele, wrastające paznokcie, grzybica itp.), zapoznania z zasadami odciążeń i doboru indywidualnych wkładek;
  3. Kompleksowa opieka nad klientem – współpraca z lekarzami, dermatologami, fizjoterapeutami i specjalistami z innych dziedzin w celu umocnienia pozycji podologa na rynku pracy i zapewnienia optymalnej opieki klientowi gabinetu podologicznego;

Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – podologów,  wyposażonych w użyteczne kompetencje pozwalające na bezproblemowe zaistnienie na rynku pracy, gotowych do podjęcia pracy z pacjentami podologicznymi.

 

 

KOSMETOLOGIA
TRYB STACJONARNY TRYB NIESTACJONARNY
Opłata rekrutacyjna 85 zł
Wyprawka 290 zł
I rok 450 zł
440 zł
II rok 570 zł
560 zł
III rok 595 zł
585 zł

Opłata miesięczna za pierwszy rok studiów dla Cudzoziemców nie posiadających Karty Polaka jest wyższa o 100 zł.

Program studiów: Kosmetologia

Poniżej do pobrania w pliku PDF przedstawiamy program studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z kosmetologii I stopnia oraz regulamin.

Pliki do pobrania