Kosmetologia – II Stopnia


 

Kosmetologia: studia drugiego stopnia

Dwuletnie studia magisterskie – forma niestacjonarna

Zaoczne studia II stopnia na kierunku kosmetologia zapewniają studentom możliwość interdyscyplinarnego wykształcenia w zakresie współczesnej kosmetologii.

Studia magisterskie na kierunku kosmetologia mogą podjąć również absolwenci innych kierunków studiów, pod warunkiem ukończenia kursu przygotowawczego organizowanego przez WSZUiE w Poznaniu.

Zajęcia odbywają się hybrydowo tzn. wykłady on-line, ćwiczenia stacjonarnie w uczelni lub laboratoriach/gabinetach i innych miejscach, z którymi współpracujemy!

Zwolnienie z kursu obejmuje kandydatów, którzy:

  • posiadają dyplom technika usług kosmetycznych lub;
  • posiadają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii, kosmetologii estetycznej bądź dermatologii estetycznej lub;
  • posiadają udokumentowany, co najmniej 24-miesięczny staż w gabinecie kosmetycznym, kosmetologicznym lub dermatologicznym.

Absolwent 2-letnich studiów na kierunku Kosmetologia otrzymuje tytuł magistra kosmetologii i będzie przygotowany do:

  • ścisłej współpracy z lekarzami medycyny estetycznej i dermatologii kosmetycznej w zakresie pielęgnacji skóry,
  • przeprowadzenia niezbędnych badań analitycznych oceniających kosmetyk pod względem jego cech fizykochemicznych oraz właściwości użytkowych,
  • współdziałania w procesie rejestracji kosmetyków oraz współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne,
  • kierowania zespołem kosmetyczek, kosmetologów po studiach licencjackich oraz nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych,
  • organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego,
  • pełnienia funkcji edukacyjnej mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia i dbałości o pielęgnację ciała i urody.

Absolwenci będą mogli podjąć pracę:

  • w gabinetach kosmetycznych,
  • w ośrodkach odnowy biologicznej,
  • w centrach SPA,
  • w firmach produkujących kosmetyki, laboratoriach i ośrodkach analizujących jakość produktów kosmetycznych,
  • samodzielnie uruchomić powyższą działalność oraz ją prowadzić.

* Obowiązkowy kurs przygotowawczy dla kandydatów nie posiadających wykształcenia wyższego z kierunku kosmetologia. Więcej informacji – Dział Rekrutacji tel. 61 655 85 71

 

W trakcie studiów (po pierwszym roku) studenci wybierają jedną z trzech specjalności. Program specjalności realizowany jest na 2 roku studiów.

Specjalności:

  • Trychologia
  • Beauty Business
  • Kosmetologia estetyczna

 

BEAUTY BUSINESS

CEL STUDIÓW: Specjalność jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Jej celem jest wykształcenie kosmetologów – specjalistów posiadających nie tylko umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych, ale także wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, prawa, komunikacji i marketingu niezbędnych do prowadzenia beauty biznesu.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  1. Prawo i zarządzanie w branży beauty– zapoznanie z zasadami prowadzenia biznesu w branży beauty w zakresie przepisów prawnych, zatrudniania i zarządzania pracownikami, zarządzania finansami, prowadzenia komunikacji, negocjacji, ubiegania się o dofinansowania, a także analizy rynku kosmetycznego i konkurencji.
  2. Współczesna kosmetologia – poznanie zabiegów, aparatury i kosmetyków z nowoczesnej kosmetologii, nabycie umiejętności wykonywania najpopularniejszych procedur wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach SPA.

Istotą studiów jest kształcenie specjalistów, gotowych do prowadzenia dochodowego biznesu w branży beauty dzięki wyposażeniu ich w kluczowe kompetencje przyszłości – kompleksowe rozwiązywanie problemów, kreatywność, zarządzanie ludźmi, negocjacje i współpracę w zespole.

 

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

CEL STUDIÓW: Celem studiów jest kształcenie profesjonalistów w zakresie kosmetologii estetycznej, posiadających wiedzę i umiejętności z pogranicza kosmetologii, nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci, którzy wybiorą tę specjalność, poznają zabiegi znacznie wykraczające poza podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą im na samodzielną pracę w gabinecie kosmetologicznym lub współpracę z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  1. Kosmetologia estetyczna i anti-aging – poznanie specjalistycznych zabiegów wykonywanych w celu powstrzymania procesów starzenia organizmu oraz jego efektów, zapobiegania i maskowania defektów urody, a także umiejętnego łączenia różnych terapii, zabiegów i kosmetyków w celu uzyskania najlepszych efektów. Wykorzystanie nowoczesnej i specjalistycznej aparatury w pracy z różnymi rodzajami skóry.
  2. Holistyczne podejście do klienta – współpraca z dietetykiem, fizjoterapeutą, lekarzem, podologiem, trychologiem i specjalistami z innych dziedzin w celu umocnienia pozycji kosmetologa na rynku pracy. Nabycie wiedzy na temat wpływu diety, suplementacji, trybu życia na urodę i zdrowie.

Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – praktyków, którzy będą dysponować odpowiednimi umiejętnościami praktycznymi i użytecznymi kompetencjami, pozwalającymi odnaleźć się na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.

 

TRYCHOLOGIA PRAKTYCZNA

CEL STUDIÓW: Celem studiów jest kształcenie specjalistów w dziedzinie trychologii, posiadających odpowiednie umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną w zakresie schorzeń i problemów w obszarze skóry głowy i włosów. Celem tej specjalności jest także umożliwienie studentom kompleksowego podejścia do klienta trychologicznego poprzez przekazanie wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii, endokrynologii i dietetyki.

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  1. Diagnostyka trychologiczna – nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu diagnostyki włosów i skóry głowy przy użyciu specjalistycznej aparatury (m. in. trichokamery, mikroskop, lampa Wooda, dermatoskop), a także analizy wyników laboratoryjnych w celu kompleksowego podejścia do klienta.
  2. Pracownia trychologii praktycznej – zapoznanie studenta z zabiegami wykorzystywanymi w celu wspomagania leczenia różnych schorzeń i defektów skóry głowy i włosów (np. łysienie, łupież, świąd skóry głowy), pielęgnacji skóry głowy zmienionej chorobowo, a także umiejętnego łączenia różnych terapii, zabiegów i preparatów kosmetycznych, fryzjerskich i trychologicznych w celu uzyskania najlepszych efektów.

 

Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – trychologów, wyposażonych w niezbędne kompetencje pozwalające na bezproblemowe zaistnienie na rynku pracy, gotowych do podjęcia pracy z klientami trychologicznymi.

 

KOSMETOLOGIA
Opłata rekrutacyjna 85 zł
I rok 699 zł
II rok 799 zł

Opłata miesięczna za pierwszy rok studiów dla Cudzoziemców nie posiadających Karty Polaka jest wyższa o 100 zł.

Program studiów

Poniżej do pobrania w pliku PDF przedstawiamy program studiów niestacjonarnych z kosmetologii II stopnia oraz regulamin.

Pliki do pobrania