Aktualności


Technologia LLLT – antidotum w walce o piękne włosy!

Dodano: 21.07.2022

Low Level Laser Therapy – technologia LLLT – cieszy się coraz większą popularnością. Naświetlanie wiązką światła lasera przyspiesza regenerację naskórka i potrafi pomóc w leczeniu wielu schorzeń. Badania kliniczne wykazały, że laseroterapia jest też skuteczną bronią w walce z wypadaniem włosów.  Jak doszło do tego odkrycia?

 

W 1967 roku badacz Endre Mester, pracując nad metodą leczenia raka skóry, przypadkowo zaobserwował, że laser może mieć wyjątkową zdolność do pobudzania wzrostu włosów. Doktor Mester podzielił myszy na 2 grupy, goląc do testu grzbiety zwierząt. Na jednej grupie myszy zastosował naświetlanie laserem o niskiej mocy. Druga grupa myszy naświetlana była zwykłym światłem. Po kilku tygodniach zauważył, że u myszy naświetlanych niskopoziomowym światłem czerwonym, włosy zaczęły odrastać szybciej. Stały się również grubsze, mocniejsze i było ich zdecydowanie więcej!

 

Bazując na odkryciu doktora Mestera amerykańska firma HairMax jako pierwsza wykorzystała technologię LLLT do walki z problemem łysienia skóry głowy. Urządzenia oferowane przez markę stosuje się obecnie do leczenia utraty włosy o niemal każdym podłożu. Z powodzeniem używane mogą być w przypadku łysienia androgenowego w przypadku mężczyzn, bądź łysienia okolicy czołowej, dotykającego często kobiety.

 

Na czym polega wykorzystanie technologii LLLT w urządzeniach HairMax?

Produkty HairMax opierają się na działaniu fotobiostymulacji laserowej. Delikatna wiązka światła lasera dociera do mieszków włosowych, generując energię i tworząc lepsze warunki do wzrostu nowych włosów. Pobudzanie mieszków energią lasera niesie za sobą szereg pozytywnych następstw:

 • zwiększa produkcję ATP (adenozynotrifosforan, czyli główny i uniwersalny nośnik energii w organizmie produkowany w mitochondriach), co bezpośrednio wpływa na wzrost owłosienia;
 • poprawia przepływ krwi, ilość doprowadzanego tlenu, i substancji odżywczych do mieszków włosowych;
 • wykazuje działanie antyoksydacyjne;
 • ułatwia eliminację niekorzystnych związków i substancji, np. DHT (dihydrotestosteron, czyli hormon odpowiedzialny za łysienie androgenowe u mężczyzn)

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem urządzeń HairMax?

 • Długość emitowanej fali wynosi 655 nm i posiada 5 mW mocy – parametry umożliwiają wnikanie lasera na poziomie komórkowym.
 • Jedna sesja z zastosowaniem urządzenia HairMax może trwać od 90 sekund do 30 minut. Optymalnie, gdy stosuje się co drugi dzień, 3-4 razy w tygodniu.
 • Czas trwania zabiegu jest ściśle związany z ilością wiązek laserowych, które wbudowane są w urządzenie. Im większa ilość wiązek, tym czas użycia jest krótszy.
 • Zabieg nie wymaga kontroli lekarza. Wytwarzane światło lasera jest zimne, dlatego jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Produkty laserowe HairMax nadają się zatem do użytku domowego!
 • Zabieg wykonywać można na włosach suchych lub wilgotnych (tuż po umyciu).
 • Włosy muszą być oczyszczone ze wszelkich produktów pielęgnacyjnych i przeznaczonych do stylizacji: tylko takie warunki umożliwią odpowiednie wnikanie światła lasera do włosów i mieszków włosowych.
 • Najlepsze rezultaty notowane są w przypadku, gdy światło lasera emitowane jest bezpośrednio na skórę głowy. Sprzyja temu konstrukcja urządzeń HairMax, która dzięki wbudowanym ząbkom skutecznie oddziela partię włosów.
 • Badania 460-osobowej grupy testowej potwierdzają skuteczność urządzeń na poziomie 93%.

 

Pierwszych efektów stosowania urządzeń HairMax można spodziewać się po upływie 8-12 tygodni. Systematyczne naświetlanie laserem sprawia, że nowe włosy pojawiają się szybciej, też grubsze i bardziej odżywione. Zmniejsza się też ilość wypadających włosów oraz częstotliwość pojawiania się włosów siwych. Badania potwierdziły również ograniczenie łojotoku u stosujących produkty laserowe HairMax.

Urządzenia Hairmax stosować można profilaktycznie – w ramach działań prewencyjnych – celem poprawy kondycji i gęstości włosów. Światło lasera wspomaga naturalny cykl porostu włosów, dzięki czemu nowe włosy są grubsze, gęstsze, pełne blasku i witalności.

Produkty Hairmax, wykorzystujące technologię LLLT, stanowią też nieodzowne wsparcie w przypadku chorób i różnych schorzeń. Działanie lasera szczególnie doceniane jestu pacjentów, którzy przeszli transplantację włosów. Przyspiesza bowiem regenerację ran pooperacyjnych, stymuluje mieszki włosowe i intensyfikuje proces wzrostu nowych włosów. Pozytywne efekty laseroterapii widoczne są również w przypadku osłabienia po przebytych chorobach, porodzie i okresie połogu.

Urządzenia HairMax, bazujące na technologii LLLT, to jedyne produkty na świecie, które wykazują tak wysoką skuteczność. Jednocześnie cieszą się wsparciem środowiska medycznego oraz amerykańskiej instytucji FDA. Świetnym uzupełnieniem terapii laserowej mogą być suplementy diety i odpowiednia pielęgnacja preparatami do włosów marki HairMax.